CHATEAU MAUCAILLOU
1875-ben J. Petit-Laroche megházasodott és nászajándékként egy gyönyörű kastély megépítését ajánlotta fel a Médoc-i pincéi elött, ahol a jelenlegi kastély áll. A munkát a Marian testvérek, Moulis épitési vállalkozói végezték.
Különös és merész építészeti sítlusok keveréke, amely nagyon hasonlít Bordeaux Médoc boraira, ami több szőlőfajta házasításából áll össze.
A reneszánszot, a 17. század közepét és végét egyaránt megidézni kívánó dekoráció bősége miatt ez az épület kiváló példája annak az eklektikus építészeti irányzantank, amely a 19. század végén virágzott a Médoc-i területen, a válságos időszakok előtt. a szőlőültetvényeket ezt követően támadta meg a Phylloxera.
A Château MAUCAILLOU épülete a "CHÂTEAUX BORDEAUX" leltárgyűjteményben szerepel.
A "MAUCAILLOU" jelentése "rossz kavics", amit a gazdák a középkorban úgy értelmeztek, hogy a földterület alkalmatlan volt bármilyen gabonatermesztésre, amely akkoriban a túlélés fő forrása volt. Ezt követően jöttek rá, hogy ez a speciális hordalékos kavicsos, nagy expressziójú talaj a szőlőtőkék kedvenc élőhelye.
Így született meg a MAUCAILLOU, a tehetségekkel teli bortermelő kastély, mivel borai 1889 óta rendszeresen a figyelem középpontjába kerülnek az egész világon, a szakemberek közötti versenyek és "vakkóstolók" során.
Château MAUCAILLOU soha nem fog tudni csatlakozni az 1855-ös Crands du Médoc Grands osztályozáshoz, azon egyszerű ok miatt, hogy ez az osztályozás változatlan maradt létrehozása óta, és hogy a Château MAUCAILLOU soha nem jött létre csak 1875-ben. Valójában a Syndicat des A Crus Classés soha nem fogadta el új tag felvételét az 1855-ös hivatalos osztályozásba.
Sajnálatos a Château MAUCAILLOU számára, mert sok boríró elég rendszeresen említi egy lapon az 1885-ös Médoc Grand Cru Classe-kkal.
Château MAUCAILLOU így megmarad egy egyedülálló kivételes Cru, amelyet a világ minden táján értékelnek, és amelynek végső soron talán nincs is igazi igénye arra, hogy új osztályba sorolják. közvetítő hírnevének és promóciójának biztosítása érdekében.